Митрополит Онуфрий принял участие в праздновании 400-летия Киевской духовной академии
09 ноября 2015
8 и 9 ноября в день памяти преп. Нестора Летописца, Печерского, Высокопреосвященнейший Онуфрий митрополит Харьковский и Богодуховский посетил город Киев и принял участие в торжественных мероприятиях посвященных празднованию 400-летия Киевской духовной академии.

9 ноября Высокопреосвященнейший митрополит Онуфрий в числе других архипастырей сослужил Предстоятелю Украинской Православной Церкви за Божественной литургией в Свято-Успенском соборе Киево-Печерской Лавры.

В честь славного юбилея от лица Харьковской епархии митрополит Онуфрий передал руководству Киевской духовной академии поздравительный адрес.

Його Високопреосвященству,
Високопреосвященнішому Антонію,
митрополиту Бориспільському і Броварському,
Керуючому справами Київської Митрополії,
професору, ректору Київської духовної академії і семінарії

Ваше Високопреосвященство!
Дозвольте щиро привітати Вас, викладачів і студентів Київської духовної академії і семінарії з Днем пам’яті преподобного Нестора Літописця, всіх святих випускників Київської духовної академії зі славетним ювілеєм - 400-літтям заснування Київських духовних шкіл.
В ці урочисті дні по-особливому згадуються слова Святого Письма: «Нехай цей день буде для Вас пам’ятним» (Ісх. 12, 14). Також хочеться пригадати слова блаженноспочилого Митрополита Київського і всієї України Володимира: «Все тече, все змінюється, незмінним залишається лише Господь. У Бога немає минулого, сучасного, майбутнього. У Бога все сучасне. І перед обличчям Його стоїмо ми, жителі сьогодення, стоять покоління наших предків, і покоління тих людей, які йдуть за нами».
Сьогодні Престолу Божому і в Церкві Христовій Небесній, і в Церкві земній предстоїть велика кількість видатних випускників Київських духовних шкіл. Близько п’ятидесяти з них Святою Матір’ю-Церквою канонізовані як угодники Божі. За чотири століття вони зробили величезний внесок в духовну скарбницю не тільки нашої держави, але й всього християнського світу.
Для нас особлива честь згадати імена ієрархів Православної Церкви, які несли свій архіпастирський послух на Харківській землі: святі архієпископи Мелетій (Леонтович) та Інокентій (Борисов), митрополит Макарій (Булгаков), священномученик митрополит Анатолій (Грисюк). Всі вони були вихованцями Київського духовного вертограду.
Для нас також є честю зазначити, що перший ректор відродженої Харківської духовної семінарії приснопамятний митрополит Харківський і Богодухівський Никодим (Руснак) був нагороджений званням почесного доктора богослов’я honoris causa Київської духовної академії, чимало викладачів Харківської семінарії навчалися в Київських духовних школах. Сьогодні з особливим почуттям ми вклоняємося своїй alma mater, промовляємо слова вдячності, пошани і привітання Вам, дорогий владико-ректор, професорсько-викладацькому складу, вихованцям і студентам з великим ювілеєм: vivat academia, vivant professores!
Молитовно бажаємо у виконанні апостольского заповіту «Поминайте наставників ваших, що глаголали вам слово Боже; і позираючи на кінець їх життя, послідуйте вірі їх» (Євр. 13. 7) гідно продовжувати чотирьохсотрічні традиції Київських духовних шкіл. В їхній відкритості сучасній науці вести народ наш до єдиної вічної Істини – безсмертного вчення Господа нашого Ісуса Христа.
З любов’ю у Христі,

/Онуфрій/

митрополит Харківський і Богодухівський,
ректор Харківської духовної семінарії