Відбувся І етап науково-практичної конференції «Відродження духовності у сучасному світі: взаємодія Церкви і освіти»»
30 мая 2013
24-25 травня відбувся І етап ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Відродження духовності у сучасному світі: взаємодія Церкви і освіти». Організаторами конференції виступили Управління Харківської єпархії УПЦ, Харківська обласна рада, Харківський Національний університет ім. В. Н. Каразіна, Харківська Духовна Семінарія.

І етап конференцій розглянув коло богословських питань. Планується, що на ІІ етапі, який пройде восени 2013 року, буде приділено увагу суспільним і науково-практичним питанням.

За підсумками роботи конференції архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрий звернувся з рапортом на ім’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Його Блаженству,
Блаженнішому Володимиру,
Митрополиту Київському і всієї України

Ваше Блаженство!

Маю своїм обов’язком довести до Вашого відома, що 24-25 травня 2013 року з Вашого благословення в Харкові пройшов І етап ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Відродження духовності у сучасному світі: взаємодія Церкви і освіти», присвяченої 1025-літтю Хрещення Русі та 20-літтю прославлення новомучеників Слобожанського краю.

В день початку конференції згідно з рішенням Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ в Покровському монастирі відкрилась Всеукраїнська виставка ікон. Пленарне засідання відбулось в архієрейській резиденції Покровського монастиря. На пленарному засіданні були оголошені привітання Вашого Блаженства, а також привітання голів Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради, ректорів вищих навчальних закладів харківського регіону.

У секційній роботі конференції взяли участь священнослужителі та представники різних єпархій з України та Росії. Перша секція конференції мала назву: «Хрещення Русі як точка відліку у розвитку східнослов’янської цивілізації. Історичне, культурне, моральне і духовне значення Хрещення Русі»; друга – «Феномен святості, і його роль в відродженні духовності. Подвиг новомучеників Слобідського краю в ім’я православної віри та людей». Були заслухані доклади, які відповідали загальній тематиці конференції.

В цілому можна сказати, що проведення І етапу конференції відбулося на відповідному рівні. ІІ етап пройде у жовтні 2013 року, після чого будуть підведені підсумки роботи і прийнята відповідна резолюція.
Просимо Вашого благословення на подальше служіння Святій Церкві.

З синовньою любов’ю у Христі,

/Онуфрій/