Викладач ХДС взяв участь в Міжнародній конференції "Духовна та світська освіта: історія взаємин - сучасність - перспективи"
24 октября 2017
24 жовтня 2017 року за благословенням Його Блаженства, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Киівського і всієі Украіни, Предстоятеля Украінськоі Православноі Церкви, в Киівській Духовній Академії і Семинарії пройшла ІХ Міжнародна науково-практична конференція "Духовна та світська освіта: історія взаємин - сучасність - перспективи".

За благословенням митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ректора Харківської духовної семінарії, участь у конференції взяв викладач семінарії, завідуючий Церковно-історичним музеєм Харківської єпархії протодиякон Максим Талалай.

Пленарне засідання в актовому залі Академіі відкрив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, професор, ректор Киівських духовних шкіл, Керуючий справами УПЦ, який оголосив вітання учасникам і гостям конференціі від імені Блаженнішого Митрополита Киівського і всієі України Онуфрія.

В 2017 році виповнилося 200 років від дня народження вихованця Киівської Духовної Академії, засновника Руської Духовної Місії в Єрусалимі архімандрита Антоніна (Капустіна;+1894), постаті якого на пленарному засіданні були присвячені: доповідь Високопреосвященнішого митрополита Антонія "Архимандрит Антонин (Капустин) и Киевская Духовная Академия", виступи доктора історичних наук, доктора церковноі історіі, професора Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету (м. Москва) Н. Ю. Суховоі та кандидата богослов'я, викладача Киівськоі Духовноі Академії і Семінарії О. О. Надь.

Також на пленарному засіданні проректор з наукової роботи КДАіС, кандидат богослов'я, кандидат історичних наук, професор В.В. Бурега презентував нові видання - другий том енциклопедії "Київська Духовна Академія в іменах:1819-1924" (спільна праця науковців Киівськоі Духовної Академії та Національного університету «Києво-Могилянська Академія»), богословські праці митрополита Пергамського Іоанна (Зізіуласа) в перекладі доктора богослов'я, доцента КДАіС С. М. Бортника і 26-й номер журналу "Труди КДА".

По закінченні пленарного засідання учасників конференції було запрошено на відкриття виставки в Церковно-археологічному кабінеті КДА, після чого розпочалися секційні засідання. Під час роботи восьми секцій були розглянуті питання богослов'я, церковної історії, екзегетики і герменевтики Святого Письма, церковного мистецтва, педагогіки, церковно-практичних дисциплін. Участь в науковому форумі взяли викладачі та вихованці КДАіС, Московської Духовної Академії і Семінарії, Санкт-Петербурзької Духовної Академії і Семінарії, Мінської Духовної Академії і Семінарії, Одеської Духовної Семінарії, Волинської Духовної Семінарії, Почаївської Духовної Семінарії, Полтавської місіонерської Духовної Семінарії, Кузбаської православної Духовної Семінарії, Сумської Духовної Семінарії, Мукачівського Духовного Училища, Володимир-Волинського регентського духовного училища, КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Нижегородського ДУ ім. Н. І. Лобачевського, Житомирського ДУ ім. І. Я. Франка, Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", Національної академії керівних кадрів культур і мистецтв (м. Київ), Національного університета харчових технологій, Інституту теології Білоруського ДУ, Хмельницького інституту Міжрегіональної академії управління персоналом, Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, парафіяльної общини храму преп. Феодора Освященого.

Викладач ХДС протодиякон Максим Талалай виступив на секції "Історія духовних шкіл" з доповіддю "Период обучения в КДА митрополита Харьковского и Богодуховского Стефана (Проценко;1889-1960) и его духовное общение с выпускником академии 1892 года святителем Каллистратом, Католикосом-Патриархом всей Грузии". Доповідь стала результатом праці в Центральному державному історичному архіві України (м. Київ) та Національному центрі рукописів Грузії ім. К. Кекелідзе.

Роботу конференції було завершено презентацією документального фільму "Отец Антонин. Письма из Иерусалима"