Харківська духовна семінарія оголошує набір
25 июня 2019
Прийом документів до Харківської духовної семінарії , регентсько-співацького відділення та іконописної школи буде проходити з 15 червня до 29 серпня 2019 року з 9.00 до 15.00. Кожного дня крім: суботи, неділі та святкових днів.

Вступні іспити будуть проходити за наступним графіком: Іконописна школа – 25.08.19 р. на 10.00 (рисунок), 26.08.19 р. на 10.00 (співбесіда); Регентсько-співацьке відділення – 26.08.19 р. о 17.00 (регентські курси, о 19.00 – співацькі курси) в Актовій залі ХДС; Духовна семінарія – 29.08.19 р. о 9.00 (письмова робота), 30.08.19 р. о 9.00 (співбесіда).

Детальну інформацію за всіма напрямами навчання у Харківській духовній семінарії можна дізнатися на сайті http://seminary.kharkov.ua.
А також за телефонами: +38 (057) 731-53-83, +38(068)7976836.

Харківська духовна семінарія імені апостола і євангеліста Іоанна Богослова – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви, що здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння та богословів згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти.

Основним завданням системи освітнього процесу у Харківській духовній семінарії є забезпечення необхідного рівня підготовки кандидатів для пастирського служіння, богословів та фахівців інших форм церковного служіння.

Семінарія здійснює свою діяльність у відповідності до Статуту і є навчальним закладом Української Православної Церкви.

У духовній семінарії існують наступні форми навчання: стаціонарна і заочна. Нормативний термін засвоєння програми навчання – 4 роки. Студентам стаціонарної форми навчання надається безкоштовний гуртожиток і харчування.

Підготовка кандидатів для пастирського служіння здійснюється через засвоєння ними православного віровчення, основ духовного життя та пастирського служіння, християнських норм моральності, а також через прищеплення любові до православного богослужіння.

Після закінчення семінарії студенти здають випускні екзамени та захищають випускну кваліфікаційну роботу. Випускникам видається диплом про базову духовну вищу освіту з присвоєнням кваліфікації в галузі православного богослов’я.

В духовну семінарію приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці від 18 до 35 років, що мають середню або вищу освіту, неодружені або одружені першим шлюбом та священнослужителі, що здійснюють парафіяльне служіння.

При ХДС також функціонують дворічні регентські та співацькі курси, іконописна школа та богословсько-педагогічні курси.

Іконописна школа при Харківській духовній семінарії почала свою діяльність з 2002 році. Метою школи є пізнання техніки стародавніх майстрів: в рисунку, живописі, композиції тощо. Заняття проходять за унікальною авторською методикою викладання в комбінуванні з класичним підходом до навчання – копіювання стародавніх взірців. Основою для майбутніх майстрів іконопису становить навчання за програмою, що нерозривно пов’язана з традиціями Трійце-Сергієвої Лаври та візантійської школи. Навчання в іконописній школі пов’язане з вивченням мистецтва стародавніх майстрів, до якого входять рисунок, реставрація та іконописна майстерність, а також невід’ємних основ Православного віросповідання. До іконописної школи при ХДС приймаються особи чоловічої і жіночої статі, які бажають навчитися особливостям техніки іконопису. Термін навчання – 4 роки. (Детальна інформація за телефоном: +38(098)4640257).

Регентсько-співацьке відділення Харківської духовної семінарії готує регентів-псаломщиків церковних хорів Української Православної Церкви. Термін навчання складає 2 роки. На регентські курси приймаються особи чоловічої і жіночої статі. Навчання проводиться за двома напрямками – регентські та співацькі курси – в залежності від рівня музичних даних та рівня освіти абітурієнтів. Регентські курси розраховані на студентів або випускників середніх та вищих спеціальних музичних навчальних закладів. Можуть бути допущені до навчання абітурієнти, які закінчили тільки музичну школу. Велике значення має досвід співу у церковному хорі. Співацькі курси розраховані на абітурієнтів, які мають музичні дані, але не мають музичної освіти. Студенти навчаються основам музичної грамоти, чистоті інтонування, співу у 2-3 голоси. (Детальна інформація на сайті: http://regent.kharkov.ua/index.php/abitur та за номером +38(067)3921098).

Богословсько-педагогічні курси створені на базі ХДС в 2002 році та розраховані на три навчальні роки. На курсах викладають священнослужителі єпархії, викладачі ХДС, кваліфіковані православні педагоги. На курси приймаються педагоги та миряни інших професій для підготовки їх до духовно-просвітницького, катехізаторського та педагогічного служіння Церкві. Заняття на курсах проводяться два рази на тиждень з 18:00 до 20:00 в корпусі медичного коледжу за адресою: Куликівський в’їзд, 3. (Детальна інформація за телефонами: +38(093)9983846, +38(099)2339080, +38(067)5813211).