У Харкові продовжать роботу щодо вшанування пам'яті репресованих священнослужителів
18 ноября 2010
Робота з вшанування пам'яті репресованих служителів церкви буде продовжена. Про це повідомив сьогодні в коментарі журналістам секретар Харківської єпархії Української православної церкви отець Михаїл.

«На жаль, всі церковні архіви були націоналізовані, а багато документів - знищені. Однак зараз ми дуже тісно працюємо з різними архівами - СБУ, державним, обласним - і по крихтах збираємо всі ті відомості, які ще можна зібрати. Вивченням документів займається комісія при єпархії, - сказав отець Михаїл. - Зараз ми живемо на зламі двох епох і розуміємо цінність цієї інформації. Тому ми повинні увічнити пам'ять про цих людей, про їхній подвиг для майбутніх поколінь - для наших дітей та онуків. Заради цього і встановлюються надгробки, будуються храми, називаються на честь священнослужителів вулиці і площі».

Секретар Харківської єпархії УПЦ також повідомив, що зараз готується до видання книга, присвячена пам'яті Священномученика Олександра, до якої увійдуть унікальні документи та фотографії.