Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрий співслужив за Літургією Предстоятелю УПЦ
17 августа 2022
17 серпня 2022 року, з нагоди восьмої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулася Божественна літургія на головній площі Успенської Києво-Печерської Лаври.

Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрий в числі інших архієреїв співслужив Предстоятелю.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів вірянам про чудо, яке сотворив Господь з сімома Ефеськими отроками. За словами архіпастиря, це чудо нагадує нам про реальність воскресіння мертвих та майбутній Божий суд, до якого потрібно готуватися кожному.

«Ця підготовка звершується за допомогою посту і молитви, коли людина молитвою і постом очищає себе від усякої скверни плоті і духа», – сказав Блаженніший владика.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Митрополит Онуфрій, від імені віруючих та духовенства Харківської єпархії привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з річницею інтронізації.

Після відпусту митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду, архієреїв, духовенства, чернецтва та усім вірянам Української Православної Церкви.