У Харківській духовній семінарії пройшли вступні іспити
30 августа 2023
30-го серпня 2023 року з благословення ректора ХДС Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського, в Харківській духовній семінарії пройшли вступні іспити на денне та заочне відділення.

Перед початком іспитів у стінах Семінарії відбувся молебень, який очолив перший проректор прот. Валентин Ковальчук.

Письмовий іспит цього року полягав у написанні переказу на запропоновану тему. Також абітурієнти пройшли медичну співбесіду з семінарским лікарем і прослуховування з церковного співу. Після цього вступники проходили співбесіду з комісією, яку очолив владика-ректор. В ході вступної співбесіди вони повинні були показати своє знання молитов, біблійної історії, історії Церкви, основних положень православного віровчення, а також навички читання церковнослов’янською. Цьогоріч вступники представляли наступні єпархії: Харківську, Ізюмську, Дніпропетровську, Каменську, Чернігівську та Білоцерківську.

25-26 серпня 2023 року відбулися вступні іспити до Іконописної школи Харківської духовної семінарії. Абітурієнти проходили співбесіду, під час якої вони показали свої знання Закону Божого і християнської моральності, а також здавали іспит з малюнку та живопису.

29-го серпня 2023 року в аудиторії Харківської духовної семінарії відбулися вступні іспити на регентсько-співацьке відділення. Абітурієнтам співацьких курсів було запропоновано виконати на вибір 2-3 воскресних тропаря з одноголосного обіходу. Для абітурієнтів регентських курсів необхідно було вміти виконати будь-яку з партій чотириголосного обіходу тих же 2-3 воскресних тропарів. Крім того, пройшла співбесіда, в ході якого абітурієнти показали свої знання основ Закону Божого.

За рішенням Вченої ради ХДС до Харківської духовної семінарії разом було зараховано 74 студенти.

Цього ж дня в Архієрейській резиденції на території Покровського чоловічого монастиря під головуванням ректора Харківської духовної семінарії митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія пройшло засідання Вченої ради, на якому були підведені підсумки вступних іспитів, затверджені класні керівники, вирішені кадрові питання і прийнято розклад занять.