Спочив о Господі протоієрей Іоанн Лизан
29 октября 2023
29 жовтня 2023 року, на 80-му році життя завершив свій земний шлях почесний настоятель храму на честь великих вчителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого міста Харкова протоієрей Іоанн Миронович Лизан.

Протоієрей Іоанн Миронович Лизан народився 19 березня 1944 року у селі Красне, Турківського району, Львівської області у родині селян.
У 1958 році закінчив 8-річну школу.
У 1961 році був направлений до механізаторського училища села Маринівка, Домановського району, Миколаївської області.
До 1963 року працював трактористом у колгоспі «25 Октября», Первомайського району, Миколаївської області.
9-го листопада 1963 року був призваний до рядів армії.
Після демобілізації повернувся до села Красне, де працював трактористом до 1968 року.
Майбутній священнослужитель регулярно приймав участь у богослужіннях.
У 1968 році Сколівським лісгоспом був направлений до чорноліської лісової школи, після завершення якої, працював механіком у Сколівському лісгоспі у Довжанському лісництві до 1977 року.
16 січня 1973 року одружився на Бандерич Юлії Федорівні.
21 серпня 1977 року за Божественною літургією у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова, Високопреосвященнішим Никодимом, архієпископом Харківським і Богодухівським був рукопокладений у сан диякона.
28 серпня 1977 року року за Божественною літургією у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова, Високопреосвященнішим Никодимом, архієпископом Харківським і Богодухівським був рукопокладений у сан священника.
5 вересня 1977 року був призначений настоятелем Свято-Вознесенського молитовного дому села Радьковські Піски, Боровського району, Харківської області.
5 липня 1978 року був призначений настоятелем на честь Первоверховних апостолів Петра і Павла села Петропавлівка, Куп’янського району, Харківської області.
У 1979 році був зарахований на заочний сектор Московської духовної семінарії, яку закінчив у 1986 році.
14 квітня 1980 року призначений настоятелем Свято-Благовіщенського храму міста Красноград, Харківської області.
22 січня 1987 року призначений співробітником Харківського єпархіального управління.
4 серпня 1989 року призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму села Руська Лозова, Дергачівського району, Харківської області.
10 лютого 1990 року нагороджений саном протоієрея.
24 грудня 1990 року призначений кліриком Свято-Благовіщенського кафедрального собору і тимчасово виконуючим обов’язки настоятеля Свято-Успенського собору міста Харкова.
20 грудня 1993 року призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму селища Жихор, міста Харков.
18 жовтня 1994 року призначений другим священником храму на честь трьох святителів міста Харкова.
4 грудня 1994 року нагороджений митрою.
21 березня 1995 року призначений настоятелем храму трьох святителів міста Харкова.
5 серпня 1996 року призначений Благочинним VII-го Благочинного округу.

Правлячий архіпастир, священнослужителі і вірні Харківської єпархії скорбують з приводу кончини отця Іоанна та молять Господа за спокій його душі.
Вічна пам'ять та вічний спокій новопреставленному протоієреюю Іоанну.
З благословіння Високопреосвященнішого митрополита Онуфрія у храмі трьох святителів відбудуться заупокійні заходи:
08:00 - Божественна літургія.
Після Літургії звершиться чин відспівування новопреставленного протоієрея Іоанна.