Святіший Патріарх Кирил привітав митрополита Харківського і Богодухівського Никодима з 90-річчям
18 апреля 2011
18 квітня 2011 року митрополиту Харківському і Богодухівському Никодиму виповнюється 90 років. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав найстарішого архієрея Руської Православної Церкви зі знаменним ювілеєм.
«Разом з усім православним народом Ви пережили важкі випробування і роки лихоліття, що випали на його долю, але милістю Божою Ви стали також свідком і співучасником благодатного відродження духовного життя на рідній землі, — йдеться у Патріаршому привітанні.
«У далекому 1945 році Ви прийняли чернечий постриг. Відтоді й донині Ви зі старанністю виконуєте всі послушенства, покладені на Вас Священноначалієм. Господь судив Вам бути настоятелем Іоанно-Богословського Хрещатицького монастиря, членом, а потім і начальником Руської духовної місії в Єрусалимі, — йдеться у Патріаршому привітанні. — Будучи найстаршим за хіротонією архіпастирем нашої Святої Церкви, Ви протягом майже півстоліття з ретельністю служили і продовжуєте служити у ввіреному Вам винограднику Христовому: на Костромській землі, у Центральній і Південній Америці, у Львівській та Харківській єпархіях».
Зважаючи на багаторічне старанне служіння Матері-Церкві, а також у зв'язку з минулим 65-річчям ієрейської хіротонії, 90-річчям від дня народження і майбутнім 50-річчям архієрейської хіротонії Предстоятель Руської Церкви удостоїв митрополита Никодима ордена преподобного Серафима Саровського I ступеня.
У рамках Першосвятительського візиту в Україну в травні 2011 року Святіший Патріарх Кирил планує відвідати Харківську єпархію і взяти участь в урочистостях з нагоди 90-річчя митрополита Никодима.
Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі