Щодо ініціативи вшанування початку Великої Вітчизняної війни деякими політичними силами
22 июня 2011
За благословенням правлячого архієрея Харківської єпархії Високопреосвященнішого митрополита Никодима священнослужителі православних парафій Слобожанщини звершують поминання на меморіалах та місцях бойової слави, яких багато на нашій багатостраждальній землі. Православна Церква в роки війни і великих випробувань завжди була єдина з народом, зміцнюючи його дух і надихаючи на велике служіння заради любові до Бога та свого ближнього.
Тому сьогодні дещо дивними виглядають ініціативи деяких політичних сил, зокрема Харківської територіальної організації партії «Фронт Змін», провести загальнонаціональну молитву за упокій воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, з залученням представників інших Церков та релігійних суспільств Харківщини, перше місце серед яких посідають єпископи Римсько-католицької церкви та Української церкви київського патріархату.
Можна зробити висновок, що тим політичним силам, які ініціюють подібні акції, не подобаються традиції нашого народу щодо вшанування скорботної річниці початку найжорстокішої у світі війни, і вони б хотіли після 70-ти років встановлювати свої погляди на ці традиції.
Відповідь на такі прагнення може бути лише одна. Тільки при взаємоповазі, при повазі до минулого і сьогоденного життя можлива відбудова гідного майбуття. Дуже б хотілося, щоб представники всіх політичних поглядів розуміли це і намагалися втілювати своїми справами.