Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з кончиною митрополита Никодима
16 сентября 2011
Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру у зв'язку з кончиною найстарішого ієрарха Руської Православної Церкви митрополита Харьківського і Богодухівського Никодима.

Митрополит Никодим відійшов до Господа ввечері 15 вересня 2011 року на 91-му році життя.

«За піввіковий період архієрейського служіння покійний владика чимало потрудився на ниві Христовій, за різних, найчастіше багатоскладних обставин залишаючись справжнім "домобудівником таїн Божих" (1 Кор. 4:1) і ревним свідком Євангельської Істини, ― наголошується в посланні Його Святості. ― В доленосні моменти історії України він твердо протистояв розкольницьким діям руйнівників богозаповіданої єдності, являючи усім християнам добрий приклад вірності канонічному Православ'ю».

«Мені пам'ятне нещодавнє відвідування харківської землі, коли я мав можливість розділити зі спочилим архіпастирем радість євхаристійного спілкування і обговорити з ним актуальні питання життя нашої Церкви», ― зазначив Святіший Патріарх.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі