Ювілей Регента

30 марта 2017 г.
30 березня 2017 року виповнилося 55 років від дня народження В'ячеслава Геннадійовича Бойко - регента хору Свято-Озерянського храму міста Харкова, кандидата мистецтвознавства, завідувача кафедри хорознавства та хорового диригування Харківської державної академії культури.

Він народився в 1962 році. Вищу освіту здобув у Харківському державному інституті мистецтв ім.І.П.Котляревського за спеціальністю «хорове диригування». Початок творчо-виконавської діяльності 18-річного диригента був пов'язаний із заслуженою народною хоровою капелою палацу культури «Металіст» – одним з найстаріших хорових колективів України та організацією хору ветеранів Другої світової війни селища Бабаї Харківської області.

В 1981 році в Петро-Павлівському храмі міста Харкова, за часів настоятельства протоієрея Василія Каюна (+1997), розпочалася нова сторінка біографії В.Бойко, що стала духовним покликанням його життя – хорове церковне мистецтво. У 1990 році, працюючи регентом Свято-Покровського монастиря міста Харкова, В.Бойко заснував камерний хор «Перша Столиця». За архіпастирським благословенням митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснак;+2011) в 1993 році творчий колектив під керівництвом В.Бойко вперше за кордоном представляв традиції церковного хорового співу Слобідської України. Згодом були успішні виступи у європейських країнах, серед най останніх з яких треба відзначити перемогу на 35-му щорічному міжнародному фестивалі церковної хоральної музики в місті Хайнувці (Польща) в 2016 році.

Правлячий архієрей Харківської єпархії митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій з нагоди ювілею нагородив В'ячеслава Геннадійовича Бойко благословенною Грамотою. У вітанні Високопреосвященніший владика висловив подяку ювіляру за багаторічну діяльність, яка є виконанням заповіту святого пророка-псалмоспівця Давида: "Пойте Богу нашему, пойте, пойте Цареви нашему, пойте. Яко Царь всея земли Бог, пойте разумно" (Пс. 46, 6-7).
Опубликована: 14 апреля 2017 г.

Озерянський типовий храм, Харків