Священнослужитель Харківської епрахії взяв участь у засіданні Синодального відділу у справах козацтва

05 сентября 2020 г.
5 вересня 2020 року під головуванням керівника Синодального відділу у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді УПЦ митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки відбулося засідання козацьких отаманів і духівників.

Духовенство та отамани з 14 єпархій обговорили актуальні питання взаємодії козацьких організацій України та Української Православної Церкви.

З благословення митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, Харківську єпархію представив, глава відділу у справах козацтва протоієрей Сергій Скубченко.

На думку учасників, діяльність сучасного козака повинна будуватися на християнських принципах, що в кінцевому підсумку допоможе змінити сформовані в суспільстві стереотипи.

Як зазначив Його Високопреосвященство, про козака повинні судити не за його гарною формою та погонами, а за його життям. А для цього не тільки козаки та їхні отамани повинні жити повноцінним церковним життям, але й самі священники мають більше цікавитися насущними проблемами своїх підопічних.

Владика також зробив акцент на тому, що українське козацтво не є політичною організацією.

«Українська Православна Церква завжди виступала і виступає за мир в нашій країні й закликає до цього всіх своїх духовних чад. Підтримання миру для нас — це не бути джерелом злоби та ненависті. Щоб уникнути пересудів та інсинуацій, прийнято рішення про проведення різних брифінгів та круглих столів для журналістів, а також подавати актуальну інформацію про роботу козацтва з різних регіонів країни на сайті Синодального відділу. Ми завжди залишаємося відкритими для суспільства. Головне, щоб суспільство мало про нашу Церкву і козацькі організації об’єктивну і неупереджену оцінку».

Також козаки підняли питання про майбутню акцію ЛГБТ спільноти, яка 20 вересня планує провести вулицями Запоріжжя свій парад. Православне козацтво звернулось до мера Запоріжжя Буряка Володимира Вікторовича із закликом не допустити проведення у колисці козацтва акції ЛГБТ «ЗапоріжжяПрайд».

За підсумками наради була прийнята резолюція про необхідність подальшого вдосконалення співпраці між козаками і православними священниками.
Опубликована: 08 сентября 2020 г.

Відділ по справам козацтва