Богословсько-педагогічні курси

З ініціативи групи харківських педагогів та з благословення Високопреосвященнішого митрополита Харківського та Богодухівського Никодима спільно з православно-педагогічним товариством міста Києва восени 2002 року було організовано богословсько-педагогічні курси при Харківській єпархії.

Навчання на БПК відбувається протягом трьох років, відповідно до розкладу, затвердженого педрадою. Абітурієнтами можуть бути воцерковлені парафіяни та педагоги, які передбачають згодом нести педагогічне служіння на парафіях Харківської єпархії, які отримали благословення свого духівника та заповнили анкету.

Цілі БПК:

1. Дати уявлення про Православну Церкву, християнське богословя, основи педагогіки.

2. Підготувати православних педагогів для загальноосвітніх, недільних шкіл та інших навчальних закладів.

Програма навчання складається з наступних етапів:

1. Підготовчий 0 курс - є катехизаторським та його головна мета - підготовка слухачів
до вступу на 1 курс за результатами комплексного іспиту з катехизису та встпу до історії Н.З.

2.I курс - слухання основних предметів з богословя.

3. II курс – головна мета – підготовка педагогів до педагогічної діяльності. Основна увага
приділяється роботі над дипломом та педагогічній практиці.

4. Педагогічна практика передбачає роботу за напрямами відповідно до тем дипломних робіт.

Форма проведення практики, відповідно до напрямів, передбачає - проведення навчальних семінарів, відкритих уроків, екскурсій, лекцій, походів, проведення свят та православно-орієнтованих ігор.
Завершенням роботи за напрямком є практична частина у дипломній роботі.

Після закінчення курсів та успішного захисту дипломної роботи видається свідоцтво про закінчення БПК. Випускники БПК можуть продовжити свою роботу у недільних та світських школах Харківської Єпархії та громадських організаціях. Вони можуть брати участь у педагогічних конференціях та семінарах.

Курси можна відвідувати вільно.

Форма навчання - вечірня (заняття з 17.00).

Керує курсами, а також є їх духівником - протоієрей Дмитро Гужва.

На курсах вивчають:

Библейська історія Старого Заповіту.

Библейська історія Нового Заповіту.

Літургічне Богословя.

Моральне Богослове.

Догматичне Богословя.

Катехизис.

6. Загальноцерковна історія.

7. Історія православія на Русі.

8. Літургіка.

9. Антропологія.

10. Православна педагогіка.

11. Вікова психологія.

12. Християнська етика.

13. Релігіоведення або порівняльне богословя.

14. Методика вікладання в недільних школах.

15. Основи православної культури та ін.

Викладачами курсів є священики, а також викладачі ВНЗ м. Харкова з науковими ступенями.

При курсах функціонує методичний кабінет, у якому є православна бібліотека та відеотека. З 2009 року на базі методичного кабінету випускається дитячий пізнавальний журнал «Капельки», який отримав номінацію «Відкриття року в області друкованих ЗМІ» на I Фестивалі православних ЗМІ, який проходив в м. Києві 9-12 жовтня 2009 року.

Для зарахування на курси необхідно надати такі документи:

1. Автобіографія (пишається вручну).

2. Прохання про зарахування та анкету (авантаити анкету та прохання).

3. Копія атестата про освіту (училища, технікуму, ВНЗ тощо)

4. Копія паспорта.

Контакти.

Методист та координатор - Болотіна Наталія Володимирівна: 066-777-83-51.

Керіник та духівник - протоієрей Дмитрй Гужва: 097-715-16-35.