twitter.rss

В освітніх закладах Харківщини вводиться факультатив «Православна культура Слобожанщини»

27 июня 2011 г.
Педагоги засвоїли нову науку

Юлія ОЛЕКСАНДРОВА корреспондент

Учителі Харківщини готові до викладання факультативу «Православна культура Слобожанщини», який у наступному навчальному році введуть у навчальних закладах регіону. Понад шістсот педагогів уже пройшли спеціальні курси, а перші шестеро з них навіть отримали відповідні свідоцтва.

За рішенням та за ініціативи Харківської обласної ради та облдержадміністрації з 1 вересня цього року до програми загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів області вводиться 18-годинний факультативний навчальний курс «Православна культура Слобожанщини». Таке нововведення передбачає Програма духовно-морального відродження та збереження історичної правди на 2010–2015 роки, затверджена на сесії Харківської обласної ради. Для цього в період з квітня по червень учителі з усього Харківського регіону проходили навчання на спеціальних курсах у Харківській академії неперервної освіти. На сьогодні до викладання нової дисципліни вже готові понад 600 педагогів. А 22 червня перші випускники цих курсів приймали привітання від головних ініціаторів введення факультативу: голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, начальника Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Романа Шаповала, інспектора Харківської духовної семінарії отця Валентина Ковальчука та радника губернатора області з питань релігійних і громадських організацій Віктора Левчука.
«Я чув різні думки і розумів, що далеко не всі в нашому суспільстві сприймуть цю ініціативу. І це нормально, − почав своє звернення до вчителів Сергій Чернов. − Але, мабуть, найголовніше, що рухало всіма нами, – це глибоке переконання, що наші діти і всі ми повинні добре знати наше минуле, з повагою ставитися до традицій, що передаються з покоління в покоління, шанувати віру людини, її свободу, право вибору. І саме від вас залежатиме, наскільки успішно 1 вересня ми зможемо впровадити цей експеримент на території Харківської області».
Голова Харківської обласної ради також зазначив, що новий факультативний курс уже пройшов певні випробовування. Так, протягом минулого навчального року «Православна культура Слобожанщини» викладалася в дев’яти школах області. По закінченні року експеримент визнали успішним і було вирішено збільшувати число шкіл, у яких з’явиться ця нова дисципліна.
«Хочу висловити надію, що в подальшому мережа шкіл, у яких викладатиметься факультативний курс, лише збільшуватиметься. Адже поєднання історичної правди з вірою – це такий симбіоз, який зараз і буде підставою для духовного зростання, на яке всі ми очікуємо», − вважає начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал.
Курс «Православна культура Слобожанщини» − не обов’язкова дисципліна. А отже, відвідувати її чи ні – це особистий вибір школярів, учнів та їхніх батьків.
А вчителі, які висловили бажання викладати новий факультативний курс, окрім базової підготовки в Харківській академії неперервної освіти, матимуть усе необхідне методичне забезпечення. Як повідомила ректор академії Любов Покроєва, на сьогодні вже розроблено навчальну програму, готові до друку методичні рекомендації, а в найближчому майбутньому буде розроблено навчальний посібник.

http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7451
 
Протоієрей Валентин Николаевич Ковальчук 
 
Tehnichni pytannya
Vhid
Логін:
Пароль:
Вхід
© 2009-2024