Відбулось освячення переданого Харківській єпархії Покровського скверу

25 июля 2009 г.
Мер м. Харкова Михайло Добкін: «Відновлена історична справедливість. Місце, де знову відкрився Покровський сквер, завжди належало єпархії, з цього місця починалося наше рідне місто. Тут є обов'язкова прив'язка до монастиря як одного з головних місць нашого міста, і тут повинно все відповідати тому духу, який панує в самій єпархії. Мені дуже приємно, що впродовж всієї роботи Владика Никодим приділяв цьому велику увагу і підказував ті моменти, які ми повинні були врахувати, створюючи ансамбль, що з'явився тут: з живих насаджень, з фонтанів, урн, ліхтарів, лавок. Найголовніше те, що тепер тут краще, ніж було. Думаю, це буде улюбленим місцем для відпочинку харків'ян».
Як розповів директор Департаменту комунального господарства міської ради Віктор Кітанін, реконструкція скверу розпочалася в 2008 році. На території скверу знесено 12 сухих і аварійно-небезпечних тополь, виконано формувальне обрізання 30 дерев, висаджено 60 дерев, з них 40 шт. – хвойних порід, 20 шт. – листяних. В сквері укладений єврогазон площею близько 5,5 тис. кв. м, виконане облаштування квіткових клумб, висаджено 21 тис. 300 шт. квітів. Для відпочинку гостей і мешканців міста встановлено 45 садових лавок, 45 урн для збору сміття, вздовж Покровського монастиря встановлена металева огорожа в оригінальному виконанні. Відновлено зовнішнє освітлення паркової зони, встановлено 25 опор і 60 світильників. В сквері і на прилеглій території виконано брукування алей декоративною тротуарною плиткою «старе місто» (укладено близько 7 тис. 890 тыс. кв. м плитки). Виконаний поточний ремонт пам'ятника українському філософу Григорію Сковороді.

Довідка.

З метою відродження традицій, відтворення історичного середовища м. Харкова, враховуючи звернення митрополита Харківського і Богодуховського Никодима, а також рекомендації Міської комісії із питань топонімії та охорони історико-культурного середовища, на підставі Закону України «Про географічні назви», рішенням 33 сесії 5 скликання Харківської міської ради № 111/09 від 29.04.2009 р. спуск Халтуріна перейменований в Соборний спуск, Терасний сквер - в Покровській сквер.

Покровський монастир, Харків