Привітання Митрополита Київського і всієї України Володимира з нагоди проведення конференції
24 мая 2013
Його Високопреосвященству,
Високопреосвященнішому Онуфрію,
архієпископу Харківському і Богодухівському,
Організаторам та учасникам ІІІ Міжнародної
науково-практичної конференції
«Відродження духовності в сучасному світі:
взаємодія Церкви и освіти»

Ваше Високопреосвященство!

Щиро вітаю всіх організаторів та учасників ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Відродженні духовності в сучасному світі: взаємодія Церкви і освіти». В цьому році науковий форум присвячений 1025-річчю Хрещення Київської Русі та 20-річчю прославлення Собору новомучеників Слобожанських. Практика проведення конференції у минулих роках свідчить про значний інтерес різних суспільних кіл до конструктивного діалогу на духовних і культурних засадах нашого народу.
Дякуючи Богові сьогодні можна констатувати, незважаючи на тяжкі випробування, що впродовж століть випадали на долю нашого народу, благодатне джерело Хрещення Русі рівноапостольним князем Володимиром не перестає втамовувати духовну спрагу всім, хто прагне отримати розуміння Божественної істини. Господь наш Іісус Христос і сьогодні звертається до кожного зі словами: «Коли прагне хто з вас – нехай прийде до Мене та й п’є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його» (Ів. 7. 37,38). Отже, за вченням Православної Церкви повнота гармонійного світосприйняття залежить від духовного життя людини, від її відношення з Творцем, і тут не існує протиріч між богослов’ям і наукою, між вірою і розумом.
Цьогорічна конференція згадує подвиг новомучеників Слобожанських, які були канонізовані трудами пріснопам’ятного митрополита Харківського і Богодухівського Никодима. Кожна людина, для якої не байдужа майбутнє України, повинна усвідомити велику цінність жертовності священнослужителів та мирян, які не боячись лукавих переслідувань і жорстоких катувань, залишили для нащадків образ життя у Христі.
Молитовно прикликаю Боже благословення на всіх учасників конференції, нехай ваші зусилля і надалі сприятимуть духовному відродженню українського суспільства..

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ