ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ З НАГОДИ 20-ЛІТНЬОГО ЮВІЛЕЮ СЕМІНАРІЇ
09 октября 2016
Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико Ректор!
Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!
Всечесні отці, шановні викладачі, студенти та гості свята!
Цього року Харківська духовна семінарія відзначає свій 20-літній ювілей. Вона пройшла непростий шлях становлення від пастирсько-богословського училища до семінарії, і нині стоїть на одному рівні з іншими вищими навчальними закладами Української Православної Церкви. Не можна не відзначити у цьому заслугу приснопам’ятного митрополита Никодима (Руснака) - її першого ректора, трудами і турботами якого в нелегкий для країни й Церкви час було відроджено духовну школу.
1996 рік став роком відновлення історичної справедливості. Ще у XVIII столітті в Харкові існував Духовний колегіум, перетворений згодом на семінарію, яка проіснувала до 1917 року. XX століття принесло з собою нові виклики для історичного буття Православної Церкви на нашій землі, однак, за неложною обітницею Спасителя, ворота пекла не здолали її (див. Мф. 16:18). І після семи десятиліть панування безбожної влади, вона почала своє відродження, в тому числі й на ниві богословської освіти.
Сьогодні на чолі духовної школи стоїть митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій. Як гідний продовжувач кропіткої праці, розпочатої спочилим митрополитом Никодимом, Владика Ректор мудро веде вперед корабель богословської науки на Слобідській землі і з успіхом оминає всі перешкоди, які трапляються на шляху.
Символічно, що Харківська семінарія має своїм небесним покровителем святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова - «Апостола любові». Керуючись любов’ю як засадничим принципом християнського життя, духовні школи мають можливість ефективно виховувати майбутніх служителів Святої Церкви та пастирів Христового стада.
Бог є любов, і той, хто перебуває в любові, перебуває в Бозі, і Бог у ньому (1 Ін. 4:16). Звертаючись до студентів і викладачів з нагоди 20-літнього ювілею, бажаю завжди, перебуваючи в любові, перебувати в Бозі і приводити до Його батьківських обійм усіх струджених і обтяжених. Нехай любов до Бога і ближнього керує вашими вчинками, починаючи зі студентської лави, і в подальшому житті зміцнює вас у твердому стоянні в істинах православної віри та доброчесному служінні на благо Святої Матері Церкви. Вас же, дорогий Владико Ректор, нехай Господь зберігає у доброму здравії, даруючи Свою всесильну допомогу у многотрудному архіпастирському хрестоношенні.

ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,