Привітання митрополита Никодима
комісії при Священному Синоді УПЦ,
Професору, Ректору Київської Духовної Академії і Семінарії

Ваше Високопреосвященство !

Дозвольте щиро привітати Вас, професорсько-викладацьку корпорацію і студентів славетних Київських Духовних шкіл з ювілейним святом 20-річчя відновлення навчання в Київській Духовній Семінарії та 190-річчя реорганізації Києво-Могилянської академії в Київську Духовну Академію.
В ці урочисті дні треба пригадати велике значення Київських Духовних шкіл в духовному житті Богом береженої України, а також і всього православного світу. Ці ювілейні урочистості з’єднують дві епохи у житті нашого народу – до і після бурі безбожних лихоліть 20 століття. Доля Київських Духовних шкіл у подвигу їх святих засновників, ректорів, професорів, випускників засвідчує велику істину Православної віри, про те, що «Бог поруган не буває». Крим цього Київські Духовні школи мають високу культурну спадщину, наукові праці і дослідження, актуальність яких для сьогоднішнього дня дуже важлива, і важливо ще те, що розкриття цієї спадщини зараз чекає весь науковий і культурний світ.
Сьогодні з великою радістю можна побачити відродження і новий розквіт Київської Духовної Академії і Семінарії, Харківська Духовна Семінарія як і інші заклади духовної освіти Канонічної Української Православної Церкви також з Божою допомогою вносять і будуть вносити свій вклад в процес розквіту духовної освіти, культури і торжества Православ’я на всій Святій Русі. Щиро бажаємо Вам високого духовного горіння, міцності душевної, добробуту і Божої допомоги на майбутні великі справи в славу Святої Церкви і Богом береженого українського народу.

З любов’ю у Христі,

/Никодим/