Привітання Блаженнішого Митрополита Володимира учасникам Всеукраїнської конференції
24 марта 2011
Його Високопреосвященству,
Високопреосвященнішому НИКОДИМУ,
Митрополиту Харківському і Богодухівському
Організаторам та учасникам Всеукраїнської
науково-практичної конференції
«Відродження духовності в сучасному світі:
взаємодія Церкви и освіти»

Ваше Високопреосвященство!

Щиро вітаю всіх організаторів та учасників наукового форуму, який зібрав навколо себе діячів Церви, науки та освіти з різних регіонів України. Тематика конференції покликана віднайти відповідь на глобальні питання пошуку духовних джерел нашого народу, без яких примарною стає перспектива буття людського суспільства. Святий Апостол Петро звертається до нас: “Будьте завжди наготові для всілякого, хто потребує звіту про вашу надію, дати відповідь з лагідністю і благоговінням” (1 Петра 3,15). І хоча цим словам майже дві тисячі років, вони так само актуальні, як і колись. Попри те, що вектор цінностей сучасного світу майже цілковито спрямований до задоволення матеріальними благами, душа кожної людини прагне пізнати свого Творця. Й це неспроста, адже, за висловом одного стародавнього християнського вчителя, душа за своєю природою християнка.
Ми всі живемо в складний час, коли від людини вимагаються великі зусилля і важка праця для відродження духовності. Церква та наука — це ті два наріжних каменя, які покликані привести людину до цього відродження. Разом із закладами освіти та науки Церква має наполегливо шукати взаєморозуміння й загальними зусиллями формувати сучасні світогляд та мораль.
З ласки Божої сьогодні вже чимало досягнуто в напрямку цієї співпраці: постійно збільшується кількість богословських навчальних закладів, відкриваються теологічні факультети, виходить в світ нова богословська література. І те, що з'явилася можливість для проведення даної конференції, теж є яскравим свідченням розвитку співпраці між церковними і державними структурами у гуманітарній галузі. Нам необхідно повною мірою виконувати такі, надані Богом можливості, щоб донести слово Боже до кожної людини. В цьому полягає запорука вирішення глобальних проблем сьогодення, які несуть суттєву загрозу для буття нашого суспільства.
Молитовно прикликаю Боже благословення на всіх учасників конференції, щоб їх труди принесли добрий плід на славу Православної Церкви та українського суспільства.

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ