На базі ХДС відбулася науково-практична конференція, присвячена 25-річчю Харківського Архієрейського Собору 1992 року

27 апреля 2017 г.
27 квітня 2017 року з благословення ректора ХДС, митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія в Харківській духовній семінарії відбулася науково-практична конференція, присвячена 25-річчю Харківського Архієрейського Собору 1992 року.

Пленарне засідання відбулося у актовому залі архієрейської резиденції на території Свято-Покровського чоловічого монастиря. Президію пленарного засідання склали: ректор Харківської духовної семінарії Високопреосвященіший Онуфрій митрополит Харківський і Богодухівський, перший проректор Харківської духовної семінарії протоієрей Валентин Ковальчук та секретар Харківської єпархії, викладач Харківської духовної семінарії протоієрей Михайло Кіт.

Під час засідання в холі архієрейської резиденції працювала виставка матеріалів (видань, листів, грамот тощо), що відображають історію Української Православної Церкви з моменту проведення Харківського Собору 1992 року до цього дня.

На пленарному засіданні вступне слово для відкриття конференції було надано першому проректору Харківської духовної семінарії протоієрею Валентину Ковальчуку. Далі було зачитано привітальну грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України до учасників науково-практичної конференції.
Наступним з привітальним словом виступив до учасників конференції Ректор Харківської духовної семінарії, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Наприкінці пленарного засідання слово було надано викладачу та ученому секретарю Харківської духовної семінарії архімандриту Володимиру (Швецю), який виступив з доповіддю:«К 25-летию Харьковского Архиерейского Собора».
Після пленарного засідання учасники науково-практичної конференції мали змогу ознайомитися з експозицією Церковно-історичного музею Харківської єпархії, екскурсію в якому провів завідувач музею, викладач Харківської духовної семінарії протодиякон Максим Талалай.

Секційні засідання проводилися за чотирьома напрямками-секціями: «Християнство у ХХ–ХХІ сторіччі: проблеми, виклики, рішення», «Церковно-історична», «Богословсько-філософська», «Церковного мистецтва (церковна музика, живопис, література)».

На секціях були присутні викладачі та студенти з різних навчальних закладів Харкова та України. Серед учасників були представники місцевої ради та громадських організацій м. Харкова. Активну участь у конференції взяли вихованці Харківської духовної семінарії. У ході секційних засідань відбувалися жваві дискусії та обговорення різних питань, що виникали під час доповідей учасників.

Кращі доповіді були відзначені грамотами.
Опубликована: 27 апреля 2017 г.

Протодиякон Максим Валентинович Талалай
Протоієрей Валентин Николаевич Ковальчук
Протоієрей Михаил Григорьевич Кит
Архімандрит Владимир Васильевич (Швец)