twitter.rss

Священик взяв участь в урочистостях в Національному університеті цивільного захисту

13 октября 2017 г.
Напередодні 14 жовтня - Дня Українського козацтва, що відзначається у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, в Національному університеті цивільного захисту України, на кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки для майбутніх фахівців з охорони праці та екологів відбулась загально-кафедральна кураторська година.

З благословіння Високопреосвященнішого Онуфрія, Митрополита Харківського та Богодухівського, участь у заходах прийняв голова відділу Харківської єпархії у справах козацтва прот. Сергій Скубченко, вихованець 1-го класу Харківської духовної семінарії, викладач НУЦЗУ Богдан Цимбал, та ін.. представники відділу.

Тематикою виховного заходу стали національно-духовно-патріотичні мотиви, що розкривають традиції українського народу.
Незвичайною обставиною виховного заходу стала присутність Військового отамана Слобожанського козачого війська, козачого генерала, академіка Міжнародної академії козацтва, президента Східної академії оригінальних ідей Віктора Білого. Шановні гості розповіли про характерні особливості козацької доби як в історії українського народу, так і у світовому вимірі, проаналізували деякі факти та легенди, торкнулись патріотичних та духовних аспектів, наголосивши, що далеко не кожен народ має подібне історичне минуле, яке інколи за своїм змістом і наявністю яскравих постатей здається схожим на казку, де самі легенди мають витоки з реальних подій.

Після пізнавальної частини заходу вихованці кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки переможно взяли участь у кількох номінаціях, серед яких вікторина «Ми – нащадки Козаків!», «Як козаки і берегині куліш варили….!?», «А я просто українка!», «Наминайки» та інших самостійно підготовлених конкурсах-розвагах.

Традиційно меню свята склали домашні заготовки студентів-учасників, що цього разу відповідали саме рецептурі українського козацтва. Серед представлених страв були, звичайно ж, куліш, а також вареники, пироги, соління, узвар, драники.

За результатами інтелектуальних, креативних, силових та їстівних змагань загальним рішенням присутніх на заході на чолі з Головою ради кураторів факультету ТЕБ – завідувачем кафедри ОПтаТЕБ Сергієм Артем’євим - були визначені переможці. Проте жоден з учасників не залишився без заохочення і звичайно ж ... смаколиків.

Слід зауважити, що зміст кураторської години став корисним не лише для студентської, а й викладацької аудиторії, вочевидь сформувавши в учасників заходу не лише нові знання, а й відповідні цінності.


Олена Шароватова,
кафедра охорони праці та техногенно-екологічної безпеки
Національного університету цивільного захисту України
Опубликована: 13 октября 2017 г.
 
Відділ по справам козацтва 
 
Tehnichni pytannya
Vhid
Логін:
Пароль:
Вхід
© 2009-2024