Актовий день у Харківській духовній семінарії

09 октября 2023 г.
9 жовтня 2023 року, у понеділок 19-ї седмиці після П’ятидесятниці, у день кончини апостола і євангеліста Iоанна Богослова, Високопреосвященніший Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський звершив Божественну літургію у храмі на честь святого апостола Іоанна в резиденції Харківських архієреїв на території Свято-Покровського чоловічого монастиря міста Харкова.

Перед початком богослужіння Високопреосвященніший митрополит Онуфрій благословив вихованців 1-го курсу Харківської духовної семінарії на носіння підрясників.
На сугубій єктенії Правлячий архіпастир підніс молитву за мир в Україні.
За Літургією Високопреосвященніший митрополит Онуфрій звершив хіротонію в сан диякона студента Харківської духовної семінарії Прилипка Рустіка.
Проповідь на тему свята розповів вихованець 4-го класу духовної семінарії Ілля Гужва.
За Літургією вихованці духовної школи причастились Святих Христових Таїн.
Після запричасного стиха владика Онуфрій очолив славління і підніс молитву святому апостолу Іоанну Богослову.
Наприкінці Божественної літургії Правлячий митрополит поздоровив священнослужителів, викладачів і вихованців з престольним святом Харківської духовної семінарії і преподав усім архіпастирське благословіння.

Після закінчення богослужіння відбувся урочистий акт, який очолив Високопреосвященніший митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, ректор Харківської духовної семінарії.
Секретар навчальної ради протоієрей Дмитро Тарасов зачитав привітальний лист від Високопреосвященнішого Климента, митрополита Ніжинського і Прилуцького, Голови Учбового Комітету Української Православної Церкви.
Доповідь на тему: "30-річчя відновлення богословської освіти на Слобожанщині (1993-2023)" розповів протодиякон Максим Талалай.
Слова вдячності промовили перший проректор Харківської духовної семінарії протоієрей Валентин Ковальчук, духівник Харківської єпархії протоієрей Михайло Скорик та настоятель Свято-Казанського храму міста Харкова протоієрей Михайло Богачов.
Наступне слово сказав ректор ХДС Високопреосвященніший митрополит Онуфрій.
В знак вдячності і поваги отець Валентин у дар владиці ректору підніс ікону святого апостола Іоанна Богослова.
Наприкінці урочистого акту хор регентсько-співацького відділення під головуванням протоієрея Федіра Воскобойнікова заспівали святкові пісноспіви.
Опубликована: 09 октября 2023 г.

Покровський монастир, Харків
Диякон Рустік (Руслан) Олегович Прилипко