Духовно-просвітницький центр ФОМА відновив свою діяльність

11 января 2024 г.
8 січня, в день свята Собору Пресвятої Богородиці, за благословенням митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія в духовно-просвітницькому центрі "Фома" відбулася лекція завідувача Церковно-історичним музеєм Харківської єпархії протодиякона Максима Талалая, присвячена історії християнства в Єгипті. З цією стародавньою країною було пов'язано багато подій зі Священної історії Старого Заповіту та, головне, вона освячена першими днями перебування тут Новонародженого Богонемовля-Христа і Святої родини. Про це так провіщає святий апостол та євангеліст Матфей: "...Ангол Господній з'явивсь у сні Йосипові та й сказав: Уставай, візьми Дитятко та матір Його, і втікай до Єгипту, і там зоставайся, аж поки скажу тобі... І він устав, узяв Дитятко та матір Його вночі, та й пішов до Єгипту... І він там зоставався,.. щоб збулося сказане від Господа пророком, який провіщає: Із Єгипту покликав Я Сина Свого..." (Мф. 2, 13-16).
Бесіда про історію християнства на стародавній єгипетській землі стала не лише першим заходом у духовно-просвітницькому центрі "Фома" у новому 2024 році, але і продовженням, після майже дворічної перерви, роботи центру, який, за архіпастирським благословенням Високопреосвященнішого владики Онуфрія, був відкритий в грудні 2019 року і зараз відновив свою духовно-просвітницьку діяльність.
Лекція відбулася за сприяння Інформаційно-просвітницького відділу Харківської єпархії, що відкрився в червні 2023 року (завідуючий - протодиякон Максим Талалай, заступник - ієрей Миколай Полянчиков) і знайомить всіх слобожан зі славетними сторінками історії Харківської єпархії Української Православної Церкви, а також за підтримки протоієрея Феодора Воскобойникова, завідувача центру "Фома" та його співпрацівників Сергія Багдасарова, Олександра Стадника та технічного редактора презентації Сергія Рудя.
Увазі слухачів лекції були запропоновані архівні фото- й відеокадри та навіть витвори парфумерного мистецтва християнського Єгипту.
Як зауважив лектор, всім слухачам, які прийшли в цей святковий зимовий вечір на зустріч з історією християнських святинь стародавнього Єгипту, хочеться щиро подякувати, промовляючи вічно живі слова: "Христос рождається — славте!"
Нагадаємо, що духовно-просвітницький центр "Фома" знаходиться за адресою вулиця Університетська, 10 (поруч з Церковно-історичним єпархіальним музеєм).
Найближчим часом центр "Фома" спільно з Інформаційно-просвітницьким єпархіальним відділом провoдитиме ряд заходів, присвячених церковним святам та різноманітній тематиці питань духовного життя та церковної історії.
Опубликована: 11 января 2024 г.