В духовно-просвітницькому центрі відбулась лекція на тематику єпархіального свята

01 июня 2024 г.
1 червня, в день пам'яті Собору новомучеників та сповідників Слобідської землі й день тезоіменитства митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, в духовно-просвітницькому центрі "ФОМА" відбулася відкрита лекція, присвячена цьому єпархіальному святу.

Лектор протодиякон Максим Талалай, завідувач церковно-історичним музеєм Харківської єпархії представив слухачам, в додаток до своєї розповіді про життя й церковне служіння архіпастирів-новомучеників Слобідської землі, унікальні світлини, листи та церковні предмети, які належали святим архієпископу Онуфрію (Гагалюку), єпископу Антонію (Панкєєву), страченим за віру Христову 1 червня 1938 року у в'язниці міста Благовіщенська Амурської області. Саме цей день мученицької кончини святих архіпастирів та інших священнослужителів й вірян, "иже с ними умученных" у Сибірському концтаборі, став особливим днем в новітній історії Харківської єпархії часів незалежної Української держави.

В 2024 році благості Божої виповнився 31 рік від дня встановлення свята Собору Слобідських новомучеників, і попри те, що минуло більше трьох десятиліть, саме інформаційні заходи, відкриті лекції, екскурсії, присвячені висвітленню подвигу новомучеників, допомагають слобожанам не ліше відкривати для себе невідомі святі імена, але й відчувати себе духовними нащадками тих угодників, які в роки безбожницьких гонінь 1920-30-х років жили в місті Харкові, служили в харківських храмах та яких, за словом апостола Павла, ніхто і ніщо не могло відлучити від любові Божої (пор. Рим. 8: 38-39).

Опубликована: 01 июня 2024 г.

Протодиякон Максим Валентинович Талалай
Відділ у справах молоді й культури
Церковно-історичний музей Харківської єпархії
Єпархія сьогодні