Правила прийому до Харківської Духовної Семінарії

У духовну семінарію приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі віком від 18 до 35 років, які мають середню або вищу освіту, неодружені або одружені першим шлюбом.
Вступники проходять співбесіду на знання Закону Божого, прослуховування церковним співом, пишуть твір або виклад. Вступники мають вільно читати богослужбові книги церковнословянською мовою.
Література, що рекомендується: Біблія; Закон Божий для сімї та школи.
Від вступників потрібно осмислене знання напамять наступних молитов: -початкових: «Слава Тебе, Боже наш, Слава Тебе...», «Царю Небесный...», «Святый Боже...», «Пресвятая Троице...», «Отче наш...», «Приидите, поклонимся...»; - ранкових: «От сна востав...», «Боже, счисти мя грешного...», Янголу-Охоронцю; -вечірніх: «Боже вечный...», «Вседержителю, Слово Отчее...», «Благого Царя Благая Мати...», Янголу-Охоронцю;
-Божій Матері: «Богородице Дево, радуйся...», «Достойно есть...», «Взбранной Воеводе...», «Милосердия двери...», «Не имамы иныя помощи...»;
А також: Символ віри, молитва святого Єфрема Сиріна, молитва перед святим Причастям, 10 Заповідей, Заповіді Блаженств, тропарі двунадесятих свят, псалми 50-й та 90-й, тропарь та житіє свого святого.
Вступники мають бути знайомі зі святоотцівською літературою, житіями святих (преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Сергія Радонезького, Серафима Саровського, місцевошановних святих своєї єпархії).
Бажаючі вступити до духовної семінарії повинні подати до канцелярії такі документи:
1. Прохання на імя ректора семінарії;
2. Анкету;
3. Автобіографію;
4. Рекомендацію парафіяльного священика, завірену правлячим архієреєм;
5. Дві фотокартки 6x8;
6. Свідоцтво про народження;
7. Документ про освіту (оригінал);
8. Довідку про склад сімї;
9. Медичну довідку (форма 086-У);
10. Свідоцтво про хрещення;
11. Свідоцтво про вінчання (для одружених);
12. Копію паспорта (першої, другої та одинадцятої сторінки).
При собі мати паспорт та військовий квиток (приписне свідоцтво).
Навчання платне.
ЗАОЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ
На заочне відділення приймаються священнослужителі, які перебувають на парафіяльному служінні.
Зарахування священнослужителів на заочне відділення семінарії відбувається за рекомендацією єпархіального архієрея без вступних іспитів.
Навчання платне.
Вступники повинні надати такі документи:
1. Рекомендація правлячого архієрея;
2. Прохання на імя ректора (зразок у канцелярії);
3. ЗапоВнену анкету;
4. Автобіографію;
5. Документ про освіту (духовну - оригінал, світську - копію);
6. Посвідчення про висвячення в сан диякона/священика (ксерокопії);
7. Указ про парафіяльне служіння (ксерокопія);
8. Дві фотокартки 6x8;
9. Медичну довідку (форма 086-У);
10. Свідоцтво про народження (ксерокопія);
11. Свідоцтво про Хрещення;
12. Свідоцтво про вінчання (для одружених);
13. Довідку про склад сімї;
14. Копію паспорта (першої, другої та одинадцятої сторінки).