Біля пам’ятника отаману Івану Сірку відбулося вшанування захисників Батьківщини

14 октября 2017 г.
В день Покрови Пресвятої Богородиці з нагоди церковного свята, а також Дня захисника України та Дня Українського козацтва відбулися урочисті заходи біля пам'ятника видатному кошовому отаману Запорізької Січі Івану Сірку.
Урочистості розпочалися з Свято-Покровського монастиря, де генеральна старшина реєстрового козацтва разом з представниками Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди молилися за богослужінням про мир та добробут України.

Отримавши архіпастирське благословення від керуючого Харківською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Онуфрія, святкова процесія спрямувала до пам’ятника отаману Івану Сірку. Відкриття свята розпочалося молитвою за Україну і привітальним словом голови відділу Харківської єпархії у справах козацтва прот. Сергія Скубченко, який від імені Владики Онуфрія привітав всіх козацьких побратимів, польового отамана Українського козацтва, ректора ХНПУ І.Ф. Прокопенко, польових козаків-спілки ветеранів АТО, а також всіх присутніх с великим православним святом и днем Українського козацтва, побажав процвітання Держави, і мирного неба над головою, після чого присутніх було окроплено святою водою.

Після покладання живих квітів до пам’ятника Івану Сірку козацькі делегації спрямували до інших місць вшанування видатних співвітчизників. Згідно з багаторічною традицією, вшановуючи свято Покрови Божої Матері, козаки Реєстрового козацтва вклонилися святиням Свято-Покровської обителі і відправилися вшанувати престольне свято Свято-Покровського храму на Великій Данилівці, де молилися за молебнем і прийняли участь у храмовій хресній ході.
Опубликована: 18 октября 2017 г.

Відділ по справам козацтва