Паломницька поїздка вихованців ХДС до Свято-Успенської Почаївської Лаври

03 января 2022 г.
З благословення Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського, ректора ХДС, вихованці семінарії та регентсько-співацького відділення на день святкування пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського, що припадає на 1 січня, здійснили традиційну паломницьку поїздку в Свято-Успенську Почаївську Лавру.

Поїздка відбулася з 30 грудня 2021 року по 3 січня 2022 року під керівництвом проректора ХДС з виховної роботи Миколи Миколайовича Стеця. Паломники поклонилися великим святиням Почаївської обителі: Стопі Божої Матері, її чудотворній іконі “Почаївська”, мощам преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, помолилися у печерці, в якій подвизався преподобний Іов, і віддали пошану іншим лаврським святиням. Під час святкування пам’яті преподобного Амфілохія паломницька група була присутня на соборному богослужінні архієреїв УПЦ у Преображенському соборі, за яким вихованці нашої духовної школи співали на кліросі разом з почаївськими семінаристами. На нічній святковій Літургії паломники причастилися Святих Христових Таїн. Почаївська духовна семінарія організувала екскурсію Лаврою, під час якої студенти ХДС дізналися багато цікавих фактів щодо заснування Лаври та її святинь.

Також під час паломницької поїздки вихованці семінарії та регентсько-співацького відділення відвідали Свято-Духівський монастир, розташований неподалік від Лаври, молилися за богослужіннями Почаївської духовної семінарії, зокрема були присутніми під час звершення чернечого постригу, та побували в гостях у її ректора архієпископа Шумського Іова, який дуже радо зустрів паломників і вручив всім пам’ятні подарунки.

Усі вихованці Харківської духовної школи залишилися дуже задоволені поїздкою та привезли із собою з Почаївської лаври безліч нових вражень та приємних спогадів.
Опубликована: 03 января 2022 г.

Духовна семінарія