twitter.rss

Відкриття виставки робіт випускників та викладачів іконописної школи при Харківській духовній семінарії

09 июня 2024 г.
9 червня 2024 року з благословення Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ректора Харківської духовної семінарії, у Духовно-просвітницькому центрі "ФОМА" відбулося урочисте відкриття виставки робіт випускників та викладачів іконописної школи при Харківській духовній семінарії.

Виставка отримала назву "Народження Ікони", бо розповідає про етапи становлення майстерності іконописця, що відображено у композиції робіт викладачів та учнів Іконописної школи.

Відкриття виставки очолив завідуючий Церковно-історичного музею та викладач ХДС протодиякон Максим Талалай.

З вітальними словами виступили перший проректор ХДС протоієрей Валентин Ковальчук, завідувач іконописної школи протоієрей Михайло Пилипчук та викладачі іконописної школи Чурилова Наталія Митрофанівна та Мороз Наталія Геннадіївна, які представили відвідувачам виставки історичний екскурс та сучасний стан розвитку іконописного мистецтва в Харківської духовній семінарії.

Було підкреслено, що праці майстрів нашої іконописної школи прикрашають храми та монастирі як у межах нашої країни так і за кордоном.

За мету виставки було поставлено познайомити глядачів із роботами церковного мистецтва викладачів та студентів іконописної школи за весь період її існування, а також показати зразки іконописної майстерності, що відображені в канонічній традиції.

На експозиції були представлені книжкові мініатюри, мініатюрні скульптури, різні ікони, ікона Іоанна Богослова с житієм; ікони викладачів з іконописної майстерні "Дванадцять зодчих", дипломні роботи випускників, святковий ряд іконостасу Кирило-Білоезерської традиції, а також роботи викладача іконописної школи, відомого художника нашого міста Радіонова Сергія Григоровича.

Експозицію іконописних робіт супроводжували фотоматеріали поетапної історії написання кожного з представлених експонатів, що показує шлях студента Іконописної школи, який проходить від початкових робіт до диплому.

В завершення урочистого акту квартет з хору Харківської духовної семінарії виконав духовні піснеспіви у візантійській традиції.

Після цього учасники відкриття вирушили на огляд експозиції виставки.

Роботи експозиції викликали живий інтерес та неабияке зацікавлення глядачів.

Виставка робіт випускників та викладачів іконописної школи при Харківській духовній семінарії буде проходити у Духовно-просвітницькому центрі "ФОМА" до 1 липня 2024 року. У будні дні виставка буде відкрита: щопонеділка та щосереди з 10:00 до 16:00; щочетверга з 12:00 до 17:00.
Опубликована: 09 июня 2024 г.
 
Духовна семінарія 
 
Tehnichni pytannya
Vhid
Логін:
Пароль:
Вхід
© 2009-2024