В місцях позбавлення волі відсвяткували Водохреща

25 января 2012 г.
У свято Водохреща цього року в усіх установах виконання покарань Харківської області засуджені та церковні служителі приходили до святково прибраних хрестильниць, які облаштовувались часто просто неба. Священики читали молитви на освячення води, святили воду хрестом через його занурення у воду. Декілька засуджених прийняли у цей урочистий день хрещення.

Свято Водохреща встановлене у християнських церквах як нагадування про хрещення Ісуса Христа, яке, як оповідає Євангеліє, зробив Іоан Предтеча у водах Йордану, коли Спасителеві було 30 років від роду. Цього дня Церква здійснює велике освячення води на честь того, що Господь Ісус Христос, який не мав гріхів, своїм зануренням в Йордан освятив її води.

Згідно з християнськими переконаннями, під час хрещення 2 тисячі років тому «Води освятилося єство» – завдяки тому, що Христове тіло торкнулося води в річці, освятилася не лише конкретно ця ріка, але й елемент води в цілому. В народі кажуть: «Нема нічого чистішого і здоровішого за Йорданську воду».

Хрещенську святу воду православні християни шанують як велику святиню і зберігають увесь рік – до наступного свята Водохреща. Її п’ють, окропляють нею оселі.

Після водосвяття священики благословили засуджених освяченою водою. Засуджені, набравши в посуд води, вернулися до своїх житлових приміщень. Вважається, що Хрещенська вода зцілює від хвороб і страстей.

Щоб свячена вода приносила користь, слід дбати і про чистоту власних думок і вчинків.

Готувалися до цього Великого свята і 7 засуджених до довічного позбавлення волі, які утримуються в Харківському слідчому ізоляторі. За декілька днів до Різдва Христова, за їх проханням, сповідь та причастя Святих Христових тайн з ними в цій установі провів настоятель Свято-Архангело-Михайлівського храму с.Бабаї ігумен Богдан Пильгуй.

Начальник прес-центру пенітенціарної служби в Харківській області Юрій Чумак