Християнські святині відвідали місця позбавлення волі

16 октября 2012 г.
З 10 по 12 жовтня 2012 року за благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира та архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія, при підтримці керівництва Державної пенітенціарної служби України та управління пенітенціарної служби Харківської області, проведена хресна хода установами виконання покарань Харківської області з часткою Чесного і Животворящого Хреста Господнього та мощів святих рівноапостольних царя Костянтина і цариці Єлени.

Хресна хода розпочалася з Темнівської виправної колонії №100. Служіння відбулося благодатним сонячним ранком біля храму, освяченого на честь Святого Миколая . Перед віруючими виступив Голова Синодального відділу Української Православної Церкви протоієрей Віктор Яценко, він розповів про організацію хресної ходи в установах пенітенціарної системи України та передав щире вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира. Молебень було проведено в співслужінні відповідального за співпрацю Харківської єпархії с закладами виконання покарань протоієрея Тарасія Войтенка, який передав всім поздоровлення від архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія з нагоди початку хресної ходи.

Усі бажаючі співробітники установи та засуджені змогли помолитись на молебні молебень, прикластися до святинь та отримати благословення від священиків. Після чого вони отримали образки із зображенням святих рівноапостольних царя Костянтина та цариці Єлени. Ті віруючі, хто носить ім’я Костянтина або Єлена, отримали додаткові подарунки-збірки акафістів. Після завершення заходу о. Віктор Яценко та о. Тарасій Войтенко надали відповіді на чисельні запитання представників засобів масової інформації.

За три дні великі християнські святині побували в семи установах, кількість віруючих засуджених, які побажали прикластися до святинь сягнуло майже три з половиною тисяч. Найбільша кількість віруючих засуджених, присутніх на молебні, була в Олексіївскій колонії (№25), це приблизно 800 осіб, а Курязька виховна колонія добровільно прийшла на молебень практично повним складом. Завершилася хресна хода в в Холодногірській колонії (№18).

В усіх установах допомогу в організації заходу надавали священнослужителі Харківської єпархії, що закріплені для проведення духовної роботи з засудженими та співробітниками пенітенціарної системи.
Управління Харківської єпархії вдячне управлінню Державної пенітенціарної служби в Харківській області, особисто начальнику управління генерал-майору вн. служби Барашу Є.Ю. за підтримку та допомогу в проведенні цього важливого заходу.

Дегтяр О.І.

Протоієрей Тарасий Михайлович Войтенко